Velvet Geisha

Velvet Geisha 
návrh a zpracování dárkového tubusu a plechovky od Samurai shot
digitální ilustrace – Procreate, tisková příprava Adobe

9/2020 – 3/2021

Od dárkového tubusu až po design plechovky ice-tea nápoje od Samurai shot

V tvorbě tohoto barevného dárkového tubusu a plechovky jsem se nechala inspirovat moderní Japonskou subkulturou a různými styly někdy až trochu šílené street módy s barevnými dekoračními doplňky, které obohacují stejně naši kulturu, jako tento ojedinělý šumivý ice-tea nápoj ze zeleného japonského čaje s příchutí levandule a meruňky. Velké množství detailů vykreslují hojnost a různorodost chutí, vůní, kterými tě tenhle drink v plechovce inspirovaný lahvovou verzí Velvet Geishy dostane. Plechovka ihned zachytí vaši pozornost a povede ji až k jemným detailům, které dotváří dokonale sladěnou kompozici chutí i tahů kresby.

Takto si představuji život moderní Geishy. Místo náušnic sáčky s čajem, v uších airpods a na nose náplast jen tak pro zábavu i odlišení. Hlučná barevnost a vtipně zvolená průhledná etiketa s prosvítajícím čistým kovovým povrchem plechovky, je dalším prvkem, kterým jsem chtěla tuhle krásku posunout do popředí vizuálního zážitku. Snažila jsem se využít tohoto přirozeného lesku a odrazivosti hliníkového materiálu a tím ještě více tenhle design plechovky odlišit od ostatních. Nealko čajové šampáňo tak dostává jedinečný šmrnc.

Jak se to celé semlelo, aneb příběh: “ Jak mi to jde, i když to vůbec nejde.”

Sdílením mého příběhu jak to celé vzniklo, bych chtěla dodat odvahu a sílu všem těm co věří ve své sny. Ty sny se plní i když si myslíte, že jsme už na pokraji svých sil. Nesmíme se bát a chytit příležitost do svých rukou. A pokud se alespoň trochu snažíš a jdeš svému snu naproti, může se to povést i tobě.

Tím mým snem bylo navrhnout a držet své digitální dílo/ilustraci na reálném produktu, který bude pro mě smysluplný a budu mít tu možnost si ho doslova vychutnat po douškách. Tato tvorba mi dovolila se na chvíli se zase cítit potřebná a mít možnost si vyzkoušet, co jsem ještě schopná se svým zdravotním omezením i nadále tvořit. Je mi ctí spolupracovat  s tak super dvojkou Samurajů, zakladatelů a strážců základny SAMURAI SHOT Jaromírem a Martinem, kteří mi dali příležitost. Navzdory mým závažným zdravotním problémům tak znovu získávám pocit, že jsem pořád schopná tvořit a hlavně dotáhnout svá díla i přes každodenní velké bolesti a únavu v něco smysluplného. Přetvářím tím své sny v realitu. Dělá mi radost podpořit mou tvorbou tak ojedinělý a smysluplný český projekt, který spojuje skvělé umělce a komunitu lidí s neuvěřitelnou vnitřní silou a nealkoholicky je destiluje na přírodní extrakt.

Ilustrace a grafické zpracování designu k produktu Velvet Geisha “papírový dárkový tubus a obalový design plechovky” na nealko “šampaňské” začal vznikat na začátku podzimu minulého roku 2020, který byl pro mě i mnohé další velmi těžký. Dozvěděla jsem se totiž na konci Srpna název diagnózy, která způsobuje moje dlouhodobé problémy nejen se zády a ovlivňuje poslední roky mojí chůzi, bolesti celého těla a pocity náhlé vyčerpanosti i z běžných činností.

Bylo pro mě velice těžké se vyrovnávat se nejen s tím, že to jen tak asi nezmizí, ale potýkám se se zhoršujícím vzácným degenerativním onemocněním míchy, pro které bohužel v mém případě není vhodné operativní řešení. To vtipkování na můj často špatný zdravotní stav “A de A nejde?” (z čeho vznikl kdysi můj umělecký pseudonym) dostalo konečně pojmenování Syringomyelie a už to nebyla jen domnělá psychosomatická obtíž, lenost, úzkosti či dokonce bájná hypochondrie. Dost se mi ulevilo, že konečně po těch letech vím s čím mám tu čest.

A právě v této pro mě velice těžké životním situaci mě oslovil Jaromír a nabídl, abych vytvořila ilustraci “moderní geishy” pro dárkový tubus na láhev pro nealko šampíčko Velvet Geisha. A následně mě poprosil i o zpracování tohoto designu na nově připravovaný produkt Geishy v plechovce. Tak velkou a v tu chvíli pro mně náročnou nabídku jsem zprvu chtěla odmítnout pro své zdravotní potíže. Jaromír mě podpořil a hlavně poskytnul dostatečný čas na tvorbu i na rozhodnutí zda to můžu zvládnout. Tím do mě vložil důvěru, kterou jsem potřebovala k tomu se do toho pustit a vytvořit vše podle našich představ, a to od prvních návrhů až po finální produkty, kterými si můžete nyní udělat radost i vy.

Koupit dárkový tubus můžeš ZDE a plechovku ZDE

To vše se povedlo i díky zpomalenému tempu všech kolem nemocí Covid-19 a to mi vlastně pomohlo, abych mohla ilustraci propracovat do větších detailů i se svým nevyzpytatelným zhoršujícím se zdravotním stavem. Vše špatné je pro něco dobrého a naopak. Díky tomuto mentálnímu nastavení se mi podařilo rozptýlit aspoň trochu svou mysl od neustálých zdravotních problémů a nekončících návštěv lékařů. A hlavně, i přes všechny obtíže, dokončit svou práci, která mi teď dělá radost, i když zrovna teď nemůžu tvořit a svou veškerou sílu věnuji hlavně fyzioterapii na rehabilitacích.

Tak přeji hlavně na zdraví a ať vám chutná!

Sny se plní, i když jsme na pokraji sil. Stačí jen konat, mít důvěru od těch správných lidí a věřit, že to dokážeme.